Standards Sub-Committee

22 November 2012 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Andrew Beaney Vice Chairman 05/06/2014 - current
Labour/Labour and Co-operative
Councillor Andrew Coles Member 15/05/2019 - current
Conservative
Councillor Richard Bishop Member 26/04/2017 - current
Conservative
Councillor Norman MacRae MBE Chairman 22/11/2012 - current
Conservative
Councillor Neil Owen Standing Deputy 22/11/2012 - current
Liberal Democrats
Councillor Elizabeth Poskitt Member 15/05/2019 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

West Oxfordshire District Council
Elmfield
New Yatt Road
Witney
Oxfordshire
OX28 1PB